WYNIKI GRAND PRIX PO 3 BIEGACH

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wynika Grand Prix MK team 2017

Ostatnia sobota października to czas, gdy okolice siemianowickiego Stawu Rzęsa zapełniają się biegaczami, a przy okazji straszydłami, czarownicami, zjawami i rozmaitymi dziwami. Tegoroczna edycja Siemianowickich Nocnych Marków cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. W biegach dla dzieci i dorosłych, a także w marszu Nordic Walking wzięło udział ponad 1100 zawodników. Jesienna aura zapewniła więcej niż zwykle błotka na trasie.  Dodatkowych emocji dostarczała prawdziwie nocna pora. Nie odstraszyło to oczywiście „nocnych marków”. Zbyt łatwo nie było, za to niezwykle ciekawie.

 

W biegu na 5 kilometrów zwyciężył Rafał Formicki. To nie jest niespodzianka, Rafał szczególnie upodobał sobie tę 5-kilometrową pętle. Zwycięża na niej po raz trzeci z rzędu ze sporą przewagą. Ciekawa walka rozgrywała się o kolejne miejsca na podium. Ostatecznie drugie miejsce zajął Michał Sawicki, tuż za nim na metę dotarł Andrzej Sadowski. Na czwartym miejscu bieg ukończył Sebastian Pająk wygrywając klasyfikację najszybszych siemianowiczan. Wśród Pań najszybsza okazała się Sabina Bogacka. Pokonała o niespełna 20 sekund zwyciężczynię poprzedniego biegu Magdalenę Jączyk. Trzecie miejsce zajęła Mariola Lassota-Bujak. Najszybszą Siemianowiczanką została Wiktoria Nocoń, trzynastoletnia biegaczka.

 

Bieg na 9 km pewnie wygrał aktualny lider Grand Prix Mateusz Wolnik. Zarówno Rafał Formicki jak i Mateusz Wolnik zdecydowanie wygrywają kolejne biegi. To zwiastuje bardzo ciekawą rywalizację o zwycięstwo w całym cyklu. Identycznie jak w Biegu Świetlików drugie miejsce na dłuższym dystansie zajął Mateusz Stachura. Bardzo zacięta rywalizacja toczyła się o trzeci stopień podium. Lepszy okazał się Piotr Wiśniewski z drużyny Dynafit Tuttu.pl. Czwarte miejsce zajął Damian Lazar, który wygrał klasyfikację najszybszych mieszkańców Siemianowic Śląskich. A to  niełatwe biorąc pod uwagę dużą mobilizację miejscowych biegaczy. W pierwszej dwunastce zostało sklasyfikowanych aż pięciu siemianowiczan.

 

Bieg kobiet na 9 km wygrywa zdecydowania liderka Grand Prix Anna Kącka z drużyny BUFF Team zajmując również miejsce w pierwszej dziesiątce OPEN. Druga na metę przybiega zwyciężczyni Biegu Świetlików Anna Skalska z Bytomia, również z bardzo dobrym czasem. Na trzecim miejscu bieg kończy Weronika Bagińska, aktualna wiceliderka całego cyklu. Tuż za nią na metę przybiega pierwsza siemianowiczanka – Grażyna Lazar. Obie panie reprezentują drużynę CSC Adventure Academy.

 

Marsz Nordic Walking wygrywa Piotr Niechwiejczyk, drugi zawodnik Parkowych Hercklekotów. Na miejscu drugim Eugeniusz Gembala, który pewnie prowadzi w Grand Prix i stale powiększa przewagę nad najgroźniejszymi konkurentami. Podium uzupełnił Paweł Słupianek reprezentujący drużynę Lecymy Durś. Wśród Pań niezmiennie w każdych tegorocznych zawodach na podium stają te same zawodniczki. W Parkowych Hercklekotach i Świetlikach zwyciężała Dorota Bagińska przed Joanną Kołodziej. Tym razem jednak Joanna Kołodziej okazała się minimalnie lepsza i wydaje się, że obie panie stoczą bezpośrednią rywalizację o zwycięstwo w trakcie ostatnich zawodów. Na miejscu trzecim po raz trzeci w tym roku Klaudia Białas z Orzesza.

 

Tradycją Grand Prix staje się również nagradzanie najliczniejszych ekip. Podobnie jak na Biegu Świetlików na każdym z dystansów najlepsza drużyna została uhonorowana. Dwie drużyny wyróżniają się zdecydowanie: Lecymy Durś oraz Ekipa na Kijach. Po raz kolejny klasyfikacje biegowe wygrała drużyna Lecymy Durś, a w marszu Nordic Walking bezapelacyjnie najliczniejsza była Ekipa na Kijach. Z frekwencją jeszcze wyższą niż w poprzednim biegu. Bardzo licznie zaprezentowały się również tradycyjnie Panie z drużyny Kobiety na 5 + oraz #nightrunnersjaworzno, Wataha team i Iron team. W drużynowej klasyfikacji Grand Prix Lecymy Durś przewodzi zdecydowanie. Jej zawodnicy pokonali już prawie 600 kilometrów, a na IV Biegu Mikołajkowym zapowiadają kolejny rekord frekwencji.

 

III Parkowe Hercklekoty, II Siemianowicki Bieg Świetlików oraz III Siemianowickie Nocne Marki cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. W całym cyklu sklasyfikowano już prawie 1900 zawodników i ponad 300 drużyn. Przed nami już tylko jeden bieg Grand Prix MK team 2017 – IV Bieg Mikołajkowy. Trzeciego grudnia katowicka Dolina Trzech Stawów po raz kolejny zostanie zalana przez biegaczy w mikołajkowych czapkach. Stali bywalcy zawodów organizowanych przez MK team staną przed szansą zdobycia kompletu tegorocznych pamiątkowych magnesów. Poznamy najlepszych zawodników i najlepsze drużyny całego cyklu. To finałowe zawody cyklu i na nich będzie można zdobyć większą ilość punktów. Zarówno marsz Nordic Walking jak i bieg na 10 km będą wyżej punktowane. Szczegóły w regulaminie cyklu. Wszystkich biegaczy walczących o jak najwyższe lokaty zachęcamy, aby mieli to na uwadze przy wyborze dystansu.

 

WYNIKI GRAND PRIX MK TEAM 2017
Bieg Mężczyzn
Bieg Kobiet
Nordic Walking Mężczyzn
Nordic Walking Kobiet
Klasyfikacja drużynowa