GRAND PRIX MK TEAM

Imprezy biegowe organizujemy od 2014 roku, od 2017 roku tworzą one Grand Prix MK Team.

W 2023 roku czeka nas już szósta edycja edycja Grand Prix MK Team, a w niej – pięć imprez biegowych.

Zachęcamy wszystkich do udziału i zbieraniu biegowych punktów razem z nami, przez cały rok. Biegowy rok kończy się uroczystym wydarzeniem, na którym uczestnik będzie mógł się poczuć, jak na prawdziwej gali sportu.

Cykl zainaugurujemy już na początku lutego, podczas IX Parkowych Hercklekotów – imprezy dla ludzi zakochanych (nie tylko) w bieganiu. Liczymy, że trasa prowadząca alejkami Doliny Trzech Stawów w Katowicach u wielu naszych uczestników wywoła kołatania serca, by rozgrzać nas na cały biegowy rok.

Tuż przed Wielkanocą czeka nas II Bieg Hazoka, czyli sportowe spotkanie z Wielkanocnym Zajączkiem. Wierzymy, że biegacze i chodziarze Nordic Walking w wirze przedświątecznych przygotowań znajdą czas na aktywność pod banderą MK Teamu i że weekend przed Wielkanocą odtąd na stałe będzie zarezerwowany na Bieg Hazoka. Wszak nie o to chodzi, by złapać zajączka, ale by gonić go!

U progu lata, tuż przed wakacjami, zapraszamy na VIII Siemianowicki Bieg Świetlików. Wieczorne zawody na terenie Parku Rzęsa w Siemianowicach Śląskich cieszą się coraz większą sympatią biegaczy i chodziarzy Nordic Walking, którzy przez jedną noc w roku mogą poczuć się jak prawdziwe świetliki. Jest to również impreza, która przypadła do serca szczególnie paniom – przy każdej konkurencji nagradzamy uczestniczki w najpiękniejszych wiankach.

Po wakacyjnej przerwie ponownie zapraszamy na siemianowicką Rzęsę. To tam, pod koniec października, już po raz dziewiąty odbędą się najstraszniejsze zawody w roku – Siemianowickie Nocne Marki. Oprócz rywalizacji sportowej, czeka nas również konkurs na najlepsze przebrania halloweenowe, z roku na rok coraz bardziej pomysłowe i zaskakujące. Dodatkowym atutem będzie oczywiście trasa, prowadząca wzdłuż cmentarza, oraz możliwość spotkania na niej naprawdę strasznych postaci.

Wisienką na torcie będzie jubileuszowy X Bieg Mikołajkowy – rozgrywana na początku grudnia impreza, ciesząca się największym powodzeniem wśród naszych uczestników. Liczymy na to, że w tym roku pobijemy rekord w liczbie Mikołajek i Mikołajów na ścieżkach Doliny Trzech Stawów.

Zasady Grand Prix MK Team określa regulamin, dostępny na naszej stronie internetowej.

Warunkiem uczestnictwa w Grand Prix jest ukończenie minimum jednej z pięciu imprez wchodzących w skład cyklu (za wyjątkiem edycji wirtualnych).

W trakcie trwania cyklu uczestnicy będą zbierać punkty, zależne od rezultatu uzyskanego podczas ukończonych zawodów. Najszybsi zawodnicy zostaną nagrodzeni w następujących klasyfikacjach:

– klasyfikacja biegowa mężczyzn

– klasyfikacja biegowa kobiet

– klasyfikacja Nordic Walking mężczyzn

– klasyfikacja Nordic Walking kobiet

W klasyfikacji indywidualnej brane są pod uwagę cztery najlepsze rezultaty, uzyskane w ciągu roku. Warto zwrócić uwagę na Bieg Mikołajkowy, w którym w biegu na dystansie 10 km oraz w marszu Nordic Walking liczbę uzyskanych punktów mnożymy razy 1,5.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej nagrodzimy również najliczniejsze drużyny.

Chcielibyśmy również w szczególny sposób docenić i uhonorować tych z Was, którzy będą nam wiernie towarzyszyć przez cały rok, a którzy aktywność i dobrą zabawę przedkładają ponad ducha rywalizacji. Zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z pięciu zawodów (za wyjątkiem edycji wirtualnych), otrzymają nagrody-niespodzianki. Mamy nadzieję, że będą to Was wyjątkowe pamiątki, które będziecie równie dumnie prezentować, jak medale, zdobyte podczas całego cyklu.

Już dziś dziękujemy za to, że jesteście z nami. Liczymy na to, że zorganizowane przez nas imprezy przyniosą Wam wiele niezapomnianych wrażeń i będą okazją do spotkania biegowych przyjaciół.

Do zobaczenia niebawem!