GRAND PRIX MK TEAM

Imprezy biegowe organizujemy od 2014 roku, od 2017 roku tworzą one Grand Prix MK Team.

W 2024 roku czeka nas już szósta edycja edycja Grand Prix MK Team, a w niej – cztery imprezy biegowe. W 2024 r. nie odbędzie się Siemianowicki Bieg Świetlików.

Zachęcamy wszystkich do udziału i zbieraniu biegowych punktów razem z nami, przez cały rok. Biegowy rok kończy się uroczystym wydarzeniem, na którym uczestnik będzie mógł się poczuć, jak na prawdziwej gali sportu.

Cykl zainaugurujemy już na początku lutego, podczas biegu X Parkowe Hercklekoty – imprezy dla ludzi zakochanych (nie tylko) w bieganiu. Liczymy, że trasa prowadząca alejkami Doliny Trzech Stawów w Katowicach u wielu naszych uczestników wywoła kołatania serca, by rozgrzać nas na cały biegowy rok.

W okolicy Wielkanocy czeka nas III Bieg Hazoka, czyli sportowe spotkanie z Wielkanocnym Zajączkiem. Wierzymy, że biegacze i chodziarze Nordic Walking w wirze świątecznych i wiosennych porządków, znajdą czas na aktywność pod banderą MK Teamu. Wszak nie o to chodzi, by złapać zajączka, ale by gonić go!

Po wakacyjnej, tym razem dłuższej przerwie ponownie zapraszamy na siemianowicką Rzęsę. To tam, pod koniec października, już po raz dziesiąty odbędą się najstraszniejsze zawody w roku – Siemianowickie Nocne Marki. Oprócz rywalizacji sportowej, czeka nas również konkurs na najlepsze przebrania halloweenowe, z roku na rok coraz bardziej pomysłowe i zaskakujące. Dodatkowym atutem będzie oczywiście trasa, prowadząca wzdłuż cmentarza, oraz możliwość spotkania na niej naprawdę strasznych postaci.

Wisienką na torcie będzie XI Bieg Mikołajkowy – rozgrywana na początku grudnia impreza, ciesząca się największym powodzeniem wśród naszych uczestników. Liczymy na to, że w tym roku pobijemy rekord w liczbie Mikołajek i Mikołajów na ścieżkach Doliny Trzech Stawów.

Zasady Grand Prix MK Team określa regulamin, dostępny na naszej stronie internetowej.

Warunkiem uczestnictwa w Grand Prix jest ukończenie minimum jednej z czterech imprez wchodzących w skład cyklu (za wyjątkiem edycji wirtualnych).

W trakcie trwania cyklu uczestnicy będą zbierać punkty, zależne od rezultatu uzyskanego podczas ukończonych zawodów. Najszybsi zawodnicy zostaną nagrodzeni w następujących klasyfikacjach:

– klasyfikacja biegowa mężczyzn

– klasyfikacja biegowa kobiet

– klasyfikacja Nordic Walking mężczyzn

– klasyfikacja Nordic Walking kobiet

W klasyfikacji indywidualnej brane są pod uwagę cztery najlepsze rezultaty, uzyskane w ciągu roku. Warto zwrócić uwagę na Bieg Mikołajkowy, w którym w biegu na dystansie 10 km oraz w marszu Nordic Walking liczbę uzyskanych punktów mnożymy razy 1,5.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej nagrodzimy również najliczniejsze drużyny.

Chcielibyśmy również w szczególny sposób docenić i uhonorować tych z Was, którzy będą nam wiernie towarzyszyć przez cały rok, a którzy aktywność i dobrą zabawę przedkładają ponad ducha rywalizacji. Zawodnicy, którzy ukończą wszystkie cztery zawody (za wyjątkiem edycji wirtualnych), otrzymają nagrody-niespodzianki. Mamy nadzieję, że będą to Was wyjątkowe pamiątki, które będziecie równie dumnie prezentować, jak medale, zdobyte podczas całego cyklu.

Już dziś dziękujemy za to, że jesteście z nami. Liczymy na to, że zorganizowane przez nas imprezy przyniosą Wam wiele niezapomnianych wrażeń i będą okazją do spotkania biegowych przyjaciół.

Do zobaczenia niebawem!