WYNIKI GRAND PRIX MK TEAM 2017

III Parkowe Hercklekoty już za nami. Inauguracyjny bieg Grand Prix MK team cieszył się dużą popularnością. …
…. a to najtrudniejsze zawody całego cyklu. Przełajowa trasa z kilkoma podbiegami nie jest łatwa, a mroźna aura dostarczała dodatkowych emocji. Zawodnicy mieli również okazję finiszować na bieżni lekkoatletycznej.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Rafał Formicki z Zawiercia. Rafał triumfował niedawno w biegach na 5 km w II Siemianowickich Nocnych Markach oraz III Biegu Mikołajkowym. Po raz kolejny wygrał ze zdecydowaną przewagą, prawie dwuminutową. W tak wysokiej formie z pewnością należy do głównych faworytów Grand Prix.

Jednak początek biegu nie zapowiadał łatwego zwycięstwa. Od startu prowadził Mateusz Wolnik reprezentujący MOSiR Łaziska Górne. Niestety, pogubił trasę na jednym z pierwszym zakrętów i spadł na dalszą pozycje. Mimo to nie dał za wygraną. Potwierdził swój wysoki potencjał biegowy i po brawurowym pościgu wywalczył drugą pozycję. Walka o trzeci stopień podium również była bardzo interesująca. Ostatecznie z kilkuosobowej grupy najmocniejszy okazał się Paweł Gościniewicz z Katowic.

Wśród pań triumfowała Anna Kącka reprezentującą drużynę Dare2b, która pewnie prowadziła od startu do mety. To jedna z czołowych biegaczek górskich w Polsce i w trudnych zimowych warunkach poradziła sobie doskonale. Drugą lokatę zajęła Julia Surman. Julia wygrała III Bieg Mikołajkowy i teraz zaliczyła kolejny świetny start. Podium uzupełniła Grażyna Lazar z CSC Adventure Academy, a tuż za nią dotarła do mety koleżanka z drużyny Weronika Bagińska.

W klasyfikacji Nordic Walking zwyciężył Bogdan Cyrus. Drugie miejsce, podobnie jak przed rokiem, zajął Piotr Niechwiejczyk. Trzeci z minimalną stratą był Eugeniusz Gembala. Wśród pań najlepsza okazała się Dorota Bagińska za Sławkowa. Dotarła na metę tuż przed Joanną Kołodziej. Na trzecim miejscu uplasowała się Klaudia Białas, zwyciężczyni dwóch poprzednich edycji.

Najliczniejsze drużyny zawodów to Lecymy durś oraz MIRAZ Race Team. W ich barwach wystartowało ponad 20 zawodników. Bardzo licznie zaprezentowały się również drużyna współorganizatora imprezy Stadion Śląski oraz Kobiety na 5+, w której oczywiście startują same Panie.

III edycja biegu wzbudziła spore zainteresowanie. Rekord frekwencji został pobity po raz kolejny. Bieg i marsz Nordic Walking ukończyło prawie tysiąc osób. Zawodników nie wystraszyła zimowa aura i dzielnie zmagali się z trudami trasy. Kolejne zawody Grand Prix – II Siemianowicki Bieg Świetlików, również zapowiadają się bardzo ciekawie. Trasa będzie już zdecydowanie łatwiejsza i szybsza. Biegacze będą mieli dwa dystanse do wyboru. Organizatorzy zapowiadają liczne atrakcje dodatkowe. Promocyjne zapisy rozpoczęte już w Biurze Zawodów podczas III Parkowych Hercklekotów cieszyły się rekordowym zainteresowaniem.

WYNIKI GRAND PRIX MK TEAM 2017
Bieg Mężczyzn
Bieg Kobiet
Nordic Walking Mężczyzn
Nordic Walking Kobiet
Klasyfikacja drużynowa

 

 

WYNIKI DO POBRANIA Grand Prix MK team 2017 – wyniki