AKTUALNE WYNIKI GP

Za nami już połowa Cyklu Grand Prix MK team.

Druga edycja Siemianowickiego Biegu Świetlików obfitowała w wiele atrakcji. Harmonogram imprez obejmował aż dwanaście biegów. Zabawę rozpoczęła debiutująca Rodzinna Sztafeta Świetlików, przepełniona emocjami i radością biegania. Zaraz po zakończeniu sztafety uroczystą dekoracją na podium byliśmy świadkami dzielnej walki najmłodszych biegaczy w trakcie licznych biegów dla dzieci. Zwieńczeniem imprezy były oczywiście wieczorne i nocne biegi główne oraz marsz Nordic Walking. Zawodnicy mieli kolejną okazję do zdobycia punktów w ramach Grand Prix MK team.

Biegacze mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 kilometrów. Bieg na 5 kilometrów pewnie i zdecydowanie wygrał dotychczasowy lider GP Rafał Formicki. Warto odnotować, iż to jeden z trzech biegów, które Rafał wygrał w tę sobotę. Fantastyczna forma. Drugie miejsce zajął Michał Sawicki, a trzecie Damian Lazar wygrywając również klasyfikację mieszkańców Siemianowic na 5 km.

Bieg na 10 kilometrów również był bardzo ciekawy. Jedną z atrakcji była premia lotna APSTAR znajdująca się na drugim kilometrze trasy. Obok atrakcyjnej nagrody finansowej była to okazja do zdobycia dodatkowych punktów. Wykorzystał ją Mateusz Wolnik, który wygrał zarówno premię jak i cały bieg. Bonusowe punkty zdobyte na premii pozwoliły mu na objęcie prowadzenia w całej klasyfikacji Cyklu z minimalną przewagą nad Rafałem Formickim. Obaj zawodnicy prezentują świetną dyspozycję i zapowiadają walkę do końca. Z niecierpliwością czekamy na bezpośredni pojedynek. Drugie miejsce w biegu na 10 km zajął Mateusz Stachura, który tym samym umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Tuż za plecami najszybszych trwała emocjonująca walka o tytuł najszybszego mieszkańca Siemianowic. Pierwszą trójkę dzieliło na mecie zaledwie 13 sekund, a zwycięzcą okazał się Rafał Mikołajczyk.

Bieg Pań na 5 km wygrała Magdalena Jączyk z drużyny Triathlon X-Team przed Beatą Mendel oraz Mariolą Lassotą-Bujak. Pierwszą siemianowiczanką została Benita Handler. W biegu na 10 kilometrów, podobnie jak wśród mężczyzn, zwyciężczyni premii lotnej wygrała cały bieg – Anna Skalska z Bytomia. Miejsce drugie zajęła Weronika Bagińska. Weronika już w Parkowych Hercklekotach była bardzo blisko podium. Walka o trzecie miejsce trwała do samego końca. Zwyciężyła dotychczasowa liderka Grand Prix Anna Kącka, która w sobotni poranek dodatkowo startowała w Mistrzostwach Polski w maratonie górskim w Karpaczu. Na czwartym miejscu dobiegła Grażyna Lazar, pierwsza siemianowiczanka. Pomimo trudów długiego górskiego wyścigu Ania Kącka wywalczyła miejsce na podium w Biegu Świetlików i dalej zdecydowanie przewodzi klasyfikacji kobiet Grand Prix. Na kolejnych miejscach dwie zawodniczki startujące w drużynie CSC Adventure Academy: Weronika Bagińska oraz Grażyna Lazar, a tuż za nimi Mariola Lassota-Bujak. Niewielkie różnice punktowe zapowiadają ciekawą walkę w kolejnych zawodach.

Marsz Nordic Walking wygrał Eugeniusz Gembala i tym samym został liderem Grand Prix. Kolejne miejsca zajęli Leszek Mielcarek z Bytomia oraz Marcin Kustal z Częstochowy. Natomiast w klasyfikacji generalnej na drugie i trzecie miejsce awansowali kolejno Artur Siwiec oraz Franciszek Hajduk. Wśród Pań bez zmian. Świetlikowe podium prezentowało się identycznie jak na Hercklekotach. Zwyciężyła Dorota Bagińska przed Joanną Kołodziej oraz Klaudią Białas.

Jedną ze świetlikowych nowości były aż trzy klasyfikacje drużynowe, odrębna dla każdego dystansu. Zdecydowanie najliczniejszą drużyną Biegu Świetlików była Lecymy Durś, w której barwach wystartowało ponad 30 biegaczy. Dzięki temu do Piekar Śląskich pojechały aż dwa puchary z pięknym świetlikiem za zwycięstwa drużynowe. Klasyfikację Nordic Walking wygrała zdecydowanie debiutująca na biegach MK team Ekipa na Kijach. Najliczniejsze drużyny całego Cyklu również zostaną nagrodzone. Po raz kolejny bardzo licznie zaprezentowały się między innymi złożona z samych Pań drużyna Kobiety na 5+ oraz drużyna gospodarzy zawodów MK team.

Aktualne wyniki Grand Prix znajdziecie na stronie internetowej. Zarówno Parkowe Hercklekoty jak i Bieg Świetlików cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Dlatego sklasyfikowanych jest już ponad 1400 osób i ponad 200 drużyn. Przed nami cztery miesiące przerwy i spotykamy się w ostatni weekend października na kolejnych zawodach. Teraz na urokliwej siemianowickiej Rzęsie królowały wianki, w trakcie Siemianowickich Nocnych Marków rządzić będą wampiry, straszydła i upiory. A już na początku grudnia czwarty Bieg Mikołajkowy. Finałowy bieg Cyklu Grand Prix, którego nie można przegapić! Dlatego zachęcamy do aktywnego spędzania wakacyjnego czasu.

 

WYNIKI GRAND PRIX MK TEAM 2017
Bieg Mężczyzn
Bieg Kobiet
Nordic Walking Mężczyzn
Nordic Walking Kobiet
Klasyfikacja drużynowa

 

WYNIKI DO POBRANIA Grand Prix MK team 2017 – wyniki