GRAND PRIX MK TEAM 2017

Cieszy nas duża popularność imprez organizowanych przez MK team. Niezmiennie staramy się uatrakcyjniać ich formułę. Podobnie jak w ubiegłym roku zorganizujemy cztery duże zawody biegowe. Teraz będą one organizowane w ramach Grand Prix MK team. To jedna z nowości na rok 2017.

Cztery biegi

III Parkowe Hercklekoty zainaugurują pierwsze Grand Prix MK team. Wśród wszystkich biegów, ten wyróżnia najbardziej wymagająca trasa. Chcemy Wam zapewnić tytułowe hercklekoty. Bieg prowadzi przez mniej znane, a bardzo urokliwe zakątki Parku Śląskiego. Pobiegniemy między innymi obok Galerii Rzeźby Śląskiej. Część trasy przebiega również śladem dawnej kolejki wąskotorowej, a dzięki współpracy ze Stadionem Śląskim finiszować będziecie na bieżni stadionu lekkoatletycznego.

Areną kolejnych zmagań będzie Siemianowicka Rzęsa, dobrze znana stałym bywalcom imprez organizowanych przez MK Team. Bardzo lubimy kameralny klimat tego miejsca. Wielu zawodników również podziela tę opinię, dlatego już 24 czerwca zapraszamy Was na II Siemianowicki Bieg Świetlików. Choć to jedna z najkrótszych nocy w roku, to postaramy się, aby zapewniła Wam wiele wrażeń.

Kolejny raz na Rzęsie spotkamy się w ostatni weekend października, podczas III Siemianowickich Nocnych Marków. Tam rywalizacja sportowa zawsze pozostaje troszkę w cieniu Waszej kreatywności, w misternym przygotowywaniu biegowych kreacji halloweenowych. Już nie możemy doczekać się tych chwil, gdy po raz kolejny zjawy, wiedźmy i inne straszydła zapełnią siemianowickie ścieżki.

Zwieńczeniem Grand Prix będzie IV Bieg Mikołajkowy. Ten bieg niezmiennie cieszy się rekordową popularnością. Jesteśmy przekonani, że na początku grudnia ponownie „morze” biegowych Mikołajów zaleje Katowice.

Rywalizacja indywidualna

Każdy z tych czterech biegów będzie punktowany. Zawodnicy będą gromadzić punkty zależnie od zajętego miejsca. Będą prowadzone cztery odrębne rankingi:

  • biegowy mężczyzn,
  • biegowy kobiet,
  • nordic walking mężczyzn,
  • nordic walking kobiet.

Nie będziemy się skupiać jedynie na najszybszych zawodnikach. Jest dla nas istotne by każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca czy ilości ukończonych imprez, został sklasyfikowany. Nawet, jeśli nie ścigacie się o najwyższe lokaty zawsze możecie w całym cyklu powalczyć z siostrą, ojcem czy kolegami. Liczymy na piękną, sportową rywalizację.

Wzorem wyścigów kolarskich, być może, damy Wam również możliwości zdobycia dodatkowych punktów na premiach lotnych. Już w ubiegłym roku byliśmy świadkami bardzo interesującej rywalizacji na premii zorganizowanej na Biegu Świetlików. Tym, którzy będą walczyć o jak największe zdobycze punktowe sugerujemy szczególne zwrócenie uwagi na IV Bieg Mikołajkowy. To finałowy bieg cyklu. Spodziewamy się na nim największej frekwencji. Dlatego właśnie tam, będzie można zdobyć nie tylko kolejną mikołajkową czapkę, ale też większą ilość punktów do końcowej klasyfikacji.

Rywalizacja drużynowa

Nie zapominamy również o drużynach, które dumnie reprezentujecie. Obok klasyfikacji indywidualnej wyłonimy najlepsze drużyny. Bez podziałów ani na płeć, ani na bieg lub marsz. Każdy z zawodników swoimi startami może wspomóc swoją drużynę w walce o jak najwyższą lokatę.

Po każdym z biegów będziemy prezentować aktualne wyniki. A po zakończeniu całego Grand Prix nagrodzimy najlepszych w każdej kategorii, a także zwycięskie drużyny. Nie zapomnimy również o najaktywniejszych zawodnikach.

Aktywność

Chcielibyśmy również w szczególny sposób docenić i uhonorować tych zawodników, którzy będą nam towarzyszyć przez cały rok. Na każdym z biegów w pakiecie startowym odnajdziecie między innymi magnes przygotowany specjalnie na dane zawody. Sam w sobie będzie miłą pamiątką. A ci z Was, którzy ukończą wszystkie biegi Grand Prix otrzymają dodatkowo specjalnie przygotowany magnes ze swoim imieniem i nazwiskiem. Będzie to jednocześnie ramka, dla kompletu magnesów z pojedynczych imprez. Mamy nadzieję, że będzie to Was wyjątkowa pamiątka i jednocześnie dowód ukończenia całego Grand Prix MK team 2017. A to oczywiście nie koniec niespodzianek.