GRAND PRIX MK TEAM

W roku 2020 zapraszamy do rywalizacji biegaczy i zawodników Nordic Walking w ramach czwartej edycji Grand Prix MK team.

6. Parkowe Hercklekoty zainaugurują czwartą edycję Grand Prix MK team. Bieg prowadzi przez parkowe alejki Doliny Trzech Stawów w Katowicach.

Niestety w związku z ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 Siemianowicki Bieg Świetlików zostanie przeprowadzony jako bieg wirtualny. Z uwagi na fakt, iż te zawody nie odbędą się w tradycyjnej formie, ich wyniki nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji Grand Prix MK TEAM 2020. Niemniej zachęcamy zawodników również do udziału w Wirtualnym Biegu Świetlików.

Kolejny raz na Rzęsie spotkamy się w ostatni weekend października, podczas Siemianowickich Nocnych Marków. Tam rywalizacja sportowa zawsze pozostaje troszkę w cieniu Waszej kreatywności, w misternym przygotowywaniu biegowych kreacji halloweenowych. Już nie możemy doczekać się tych chwil, gdy po raz kolejny zjawy, wiedźmy i inne straszydła zapełnią siemianowickie ścieżki.

Zwieńczeniem Grand Prix będzie 7. Bieg Mikołajkowy. Ten bieg niezmiennie cieszy się rekordową popularnością. Jesteśmy przekonani, że na początku grudnia ponownie „morze” biegowych Mikołajów zaleje Katowice.

Rywalizacja indywidualna

Każdy z tych czterech biegów będzie punktowany. Zawodnicy będą gromadzić punkty zależnie od zajętego miejsca. Będą prowadzone cztery odrębne klasyfikacje:

  • biegowa mężczyzn,
  • biegowa kobiet,
  • nordic walking mężczyzn,
  • nordic walking kobiet.

Nie skupiamy jedynie na najszybszych zawodnikach. Jest dla nas istotne by każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca czy ilości ukończonych imprez, został sklasyfikowany. Nawet, jeśli nie ścigacie się o najwyższe lokaty zawsze możecie w całym cyklu powalczyć z siostrą, ojcem czy kolegami. Liczymy na piękną, sportową rywalizację.

Tym, którzy będą walczyć o jak największe zdobycze punktowe sugerujemy szczególne zwrócenie uwagi na Bieg Mikołajkowy. To finałowy bieg cyklu. Spodziewamy się na nim największej frekwencji. Dlatego właśnie tam, będzie można zdobyć nie tylko kolejną mikołajkową czapkę, ale też większą ilość punktów do końcowej klasyfikacji.

Rywalizacja drużynowa

Pamiętamy również o drużynach, które dumnie reprezentujecie. Obok klasyfikacji indywidualnej wyłonimy najlepsze drużyny. Bez podziałów ani na płeć, ani na bieg lub marsz. Każdy z zawodników swoimi startami może wspomóc swoją drużynę w walce o jak najwyższą lokatę.

Po każdym z biegów będziemy prezentować aktualne wyniki.

Aktywność

Chcielibyśmy również w szczególny sposób docenić i uhonorować tych z Was, którzy będą nam towarzyszyć przez cały rok. Podobnie jak w poprzednich latach, dla biegaczy i zawodników marszu Nordic Walking, którzy ukończą każde z zawodów zostanie przygotowana nagroda niespodzianka. Mamy nadzieję, że będzie to Was wyjątkowa pamiątka i jednocześnie dowód ukończenia całego Grand Prix MK team 2020.
Na zakończenie Grand Prix odbędzie się uroczysta gala, w trakcie której uhonorujemy najwytrwalszych i nagrodzimy najlepszych zawodników z każdej kategorii, a także zwycięskie drużyny.