NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

III PARKOWE HERCKLEKOTY coraz bliżej, dlatego zebraliśmy wszystkie, najczęściej pojawiające się pytania i nasze odpowiedzi.


Kiedy odbywa się bieg?

Bieg odbywa się 12 lutego 2017r.

O której startuje bieg? 10:00 – Start biegów dla dzieci (wszystkie biegi na bieżni lekkoatletycznej) 12:00 – Start biegu na 6,5km 12:05 – Start marszu Nordic Walking Szczegółowy harmonogram poniżej:

Czy będzie możliwość aby zapisać się lub opłacić swój start w dniu biegu?

Nie będzie takiej możliwości. W biegu będą mogły wziąć udział tylko te osoby, które znajdują się na liście startowej tzn. opłaciły swój start przelewem na konto w regulaminowym terminie.

Gdzie znajduje się biuro?

Biuro mieścić się będzie w okolicach bieżni lekkoatletycznej Stadionu Śląskiego, tj. w budynku dyrekcji spółki (kiedyś Hotel Diament).
Wjazd do Parku od strony ulicy Parkowej 20 (Centrum Handlowe AKS).
Należy pobrać bilet w biletomacie, a następnie opieczętować go w biurze zawodów i okazać na wyjeździe z Parku. Tylko bilet z pieczątką MK team upoważnia do bezpłatnego wyjazdu (zarówno w sobotę jak i niedzielę).

Od której czynne jest biuro?

Biuro będzie czynne:

SOBOTA od 14:00 do 18:00 oraz

NIEDZIELA od 8:00 do 11:30

Zawodnicy, którzy zdecydują się odebrać pakiet w niedzielę muszą zgłosić się do Biura Zawodów MAKSYMALNIE do godz. 11:00. Biuro Zawodów zostanie zamknięte punktualnie o godzinie 11:30, w przypadku dzieci biuro będzie czynne do 9:45.

Jaki mam numer startowy?

Listy z przyznanym numerem startowym znajdują się na stronie www.mkteamevents.pl
Listy będą wywieszone przed wejściem do biura. Osobną listę mają biegacze, osobną nordic walkerzy. Listy dzieci są podzielone zgodnie z wybranym dystansem – 200/400/800 m.
W tym samym miejscu po biegu zawisną listy z wynikami.
Przed odbiorem pakietu sprawdź swój numer a następnie podejdź do odpowiedniego stanowiska.
Sprawdź listę umieszczoną na końcu strony.

 

Gdzie zostawić samochód?

Samochodem można podjechać praktycznie pod Biuro Zawodów ale UWAGA liczba miejsc jest ograniczna. Parkując, należy zachować zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa. Nie utrudniać nikomu wyjazdu itp.
W przypadku braku miejsc parkingowych w ścisłej okolicy biura zawodów, należy zostawić samochód kilkaset metrów wcześniej, w okolicy ronda (tuż za bramkami wjazdowymi).

Co zawiera pakiet startowy w biegu i Nordic Walking na 6,5?

-numer startowy, agrafki
-pamiątkowy odlewany medal na mecie biegu
-wodę na mecie biegu
-ciepły poczęstunek na mecie (prosimy o podejście po posiłek z numerem startowym)
-magnes z logo biegu
zwrotny chip do pomiaru czasu
-herbata na mecie biegu
-bezpłatny parking na czas trwania imprezy Parkowe Hercklekoty
-opiekę medyczną podczas trwania imprezy Parkowe Hercklekoty

Pakiet dla dzieci zawiera
-numer startowy i agrafki
-czekoladę
-medal na mecie biegu
-herbatę na mecie biegu
-bilet wstępu na zabawę bez limitu do Sali Zabaw Safari w Rudzie Śląskiej
-bilet wstępu na 30 min zabawy w Sali Zabaw Ciuciubabka w Katowicach
-gadżety od Stadionu Śląskiego
-magnes z logo biegu
-opiekę medyczną podczas trwania imprezy Parkowe Hercklekoty
-bezpłatny parking na czas trwania imprezy Parkowe Hercklekoty

Czy są oznaczane kilometry na trasie biegu?

Trasa będzie posiadała oznaczenia co 1 km.

Gdzie powinien być przypięty numer startowy i chip?

Numer powinien być przymocowany na przedniej części ciała w taki sposób, aby dało się go odczytać nie może być zasłonięty ani zamocowany z tyłu.
Chip MUSI być przymocowany do buta by mógł spełnić swoją funkcję. Osoby bez sznurówek proszone są o pobranie zipów w biurze zawodów.

Jaki jest limit czasu?

Warunkiem sklasyfikowania zawodnika jest pokonanie trasy w czasie nie dłuższym niż 90 min.

Co trzeba mieć przy sobie aby odebrać pakiet startowy?

Wydawanie pakietów odbywa się za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu.

Czy będzie depozyt?

Tak.

Po jakiej nawierzchni prowadzi trasa biegu?

Trasa ma charakter przełajowy. Możliwe miejscowe oblodzenia na trasie, śnieg, korzenie. Trasa jest trudna i wymagająca.Warto zabezpieczyć się w raki do biegania.

Czy w okolicy startu/mety jest toaleta, szatnie, natryski?

Tak, są toalety (kabiny oraz pisuary zlokalizowane na bieżni lekkoatletycznej), szatnie oraz natryski (zgodnie z planem umieszczonym powyżej).

Czy trasa jest oznakowana?

Trasa będzie oznakowana taśmami oraz strzałkami kierunkowymi, na trasie znajdować się będą także pomocnicy w odblaskowych kamizelkach.

Czy można odebrać pakiet za kogoś?

Można, za pisemną zgodą osoby, której odbiera się pakiet (link do wzoru na końcu) oraz z kopią dowodu osobistego do wglądu. Nie wydajemy pakietów na podstawie rozmów telefonicznych z rzekomym właścicielem pakietu ani zdjęć w telefonie.

Jak dostać się do Parku Śląskiego?

Z Krakowa: Autostradą A4 do Katowic, z autostrady w prawo w ul. Bocheń- skiego (znaki na Os. Tysiąclecia) i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) w prawo za Stadionem Śląskim do wjazdu do Parku Śląskiego od strony centrum handlowego AKS, to jest od ulicy Parkowej 20 w Chorzowie.
Z Gliwic i Wrocławia: Autostradą A4 do Katowic – w lewo w ul. Bocheńskiego i Bracką w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo za Stadionem Śląskim do wjazdu do Parku Śląskiego od strony centrum handlowego AKS, to jest od ulicy Parkowej 20 w Chorzowie.
Z Częstochowy i Sosnowca: Drogą S86 (aleja Walentego Roździeńskiego) do Katowic zjazd na DK79, przejazd tunelem pod rondem w Katowicach, następnie cały czas ulicą Chorzowską (DK79) i w prawo za Stadionem Śląskim do wjazdu do Parku Śląskiego od strony centrum handlowego AKS, to jest od ulicy Parkowej 20 w Chorzowie.
Z Tychów i Bielska: DK86 do zjazdu na autostradę A4 w kierunku Katowic – Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego (znaki na Os. Tysiąclecia) i Bracką w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) w prawo za Stadionem Śląskim do wjazdu do Parku Śląskiego od strony centrum handlowego AKS, to jest od ulicy Parkowej 20 w Chorzowie.
Komunikacja miejska
Na przystanku Chorzów Stadion Śląski, z którego jest do nas najbliżej zatrzymują się tramwaje linii: 1, 6, 11, 19. Na przystanek Chorzów AKS dojeżdżają linie autobusowe: 6, 98, 663, 820, 830, 840. Pełny rozkład jazdy dostępny jest na stronie: www.rozklady.kzkgop.pl

Czy można biec z psem?
Tak, jednak na terenie METY, tj. na terenie bieżni lekkoatletycznej, pies musi być na smyczy i w kagańcu.

Czy można przepisać pakiet lub zmienić dystans biegu w dniu imprezy?

Nie ma takiej możliwości.

Czy w okolicy startu/mety znajdować się będzie punkt gastronomiczny?

Tak.
Nie ma bufetu na trasie.

Czy będzie kupon na posiłek?

Nie ma. Posiłek odbiera się za okazaniem numeru startowego. Obsługa zaznacza na numerze startowym odebranie posiłku poprzez postawienie X.

Gdzie znajdę wyniki biegu?

Jak tylko otrzymamy wyniki drogą elektroniczną od firmy mierzącej czas udostępnimy je na stronie www.mkteamevents.pl

 

POZOSTAŁE INFORMACJE

Po biegu zapraszamy wszystkich na uroczystą dekorację, podczas której zostaną wręczone nagrody w następujących kategoriach:

BIEG 6,5 KM kategoria OPEN KOBIET i MĘŻCZYZN

NORDIC WALKING 6,5 KM – kategoria OPEN KOBIET i MĘŻCZYZN Dodatkowo nagrodzimy biegaczy zawodników nordic walking w kategoriach (bez podziału na płeć):

NAJMŁODSZY/NAJSTARSZY biegacz, który samodzielnie pokona trasę (nie dotyczy dzieci w wózkach, które pchają rodzice)

NAJMŁODSZY/NAJSTARSZY zawodnik nordic walking,który samodzielnie pokona trasę. WAŻNE!! Po dekoracji odbędzie się losowanie nagród. Osoby chcące wziąć udział w losowaniu, proszone są o udanie się do biura zawodów, w którym na podstawie numeru startowego nasi pomocnicy przygotują kupon.
To skróci czas losowania do minimum i pozwoli nam ciągnąć losy, tylko tych osób, które zostały do końca dekoracji.

INFORMUJEMY, ŻE NIE WYSYŁAMY NAGRÓD POCZTĄ ANI NIE SPOTYKAMY SIĘ ZE ZWYCIĘZCAMI PO BIEGU. NAGRODY NALEŻY ODBIERAĆ OSOBIŚCIE.

NIEODEBRANA NAGRODA PRZEPADA.

 

PROMOCYJNE ZAPISY NA II SIEMIANOWICKI BIEG ŚWIETLIKÓW PODCZAS BIEGU PARKOWE HERCKLEKOTY, BĘDZIE MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ NA BIEG ŚWIETLIKÓW, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 24 CZERWCA 2017r. W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH. ZAPISY DOTYCZĄ BIEGU NA 5 i 10 KM ORAZ NORDIC WALKING NA DYSTANSIE 5 KM. OSOBY, KTÓRE ZAPISZĄ SIĘ W DNIU 12.02.2017r. (NALEŻY WYPEŁNIĆ SPECJALNY FORMULARZ) OBOWIĄZYWAĆ BĘDZIE NIŻSZA OPŁATA STARTOWA, POD WARUNKIEM, ŻE ZOSTANIE WNIESIONA DO DNIA 19.02.2017r.

 

PRZYDATNE LINKI
strona organizatora: www.mkteamevents.pl
lista startowa bieg: klik klik
lista startowa nordic walking: klik klik
lista startowa dzieci: klik klik (wybierz dystans i płeć swojego dziecka)
formularze i oświadczenia do pobrania: klik klik
trasa biegu: klik klik
strona firmy mierzącej czas: www.timing4u.pl
informator: klik klik
regulamin biegu i marszu: klik klik