TRWAJĄ ZAPISY NA BIEGI DLA DZIECI

Drodzy rodzice małych biegaczy zapraszamy na IV Siemianowicki Bieg Świetlików, trwają zapisy na biegi dla dzieci. Zapraszamy.

Zapisy – klik klik

IV Siemianowicki Bieg Świetlików obejmują biegi dla dzieci na następujących dystansach:  
Bieg na 50 m – brak ograniczeń wiekowych, rodzic wybiera dystans  Dozwolona obecność rodzica na trasie, brak klasyfikacji najszybszych zawodników.
Bieg na 200 m – brak ograniczeń wiekowych, rodzic wybiera dystans Dozwolona obecność rodzica na trasie, brak klasyfikacji najszybszych zawodników.

START BEZ RODZICÓW:  
Bieg na 200 m – dzieci do lat 6 (urodzone w roku 2013 lub później) Dzieci startują samodzielnie, na trasie mogą znajdować się tylko dzieci, bez asysty rodziców. Osobny start dziewczynek i chłopców. Na podium nagradzamy trzy najszybsze dziewczynki i trzech najszybszych chłopców.
Bieg na 400 m – dzieci w wieku 7 – 10 lat (urodzone w latach 2009 – 2012) Dzieci startują samodzielnie, na trasie mogą znajdować się tylko dzieci, bez asysty rodziców. Osobny start dziewczynek i chłopców. Na podium nagradzamy trzy najszybsze dziewczynki i trzech najszybszych chłopców.
Bieg na 800 m – dzieci w wieku 11 – 14 lat (urodzone w latach 2005 – 2008) Dzieci startują samodzielnie, na trasie mogą znajdować się tylko dzieci, bez asysty rodziców. Osobny start dziewczynek i chłopców. Na podium nagradzamy trzy najszybsze dziewczynki i trzech najszybszych chłopców.

Biegi dla dzieci odbędą się w godzinach 14:00 – 15:00. Szczegółowy harmonogram z godzinami startów poszczególnych konkurencji zostanie opublikowany na stronie www.mkteamevents.pl najpóźniej 3 dni przed zawodami.

Organizator przypisuje dziecko do odpowiedniego dystansu, zgodnie z rokiem urodzenia dziecka. W biegach na 50 oraz 200 metrów bez klasyfikacji wiekowej rodzic wybiera dystans dla dziecka.

Bieg na 50 metrów i 200 m w asyście rodziców to biegi bez rywalizacji sportowej. Na pozostałych dystansach trzy pierwsze dziewczynki oraz trzech pierwszych chłopców zostanie nagrodzonych na podium.

Nagrodzone zostaną następujące kategorie:  
a) dziewczynki do lat 6 – dystans ok. 200 metrów,
b) chłopcy do lat 6 – dystans ok. 200 metrów,
c) dziewczynki 7 – 10 lat – dystans ok. 400 metrów,
d) chłopcy 7 – 10 lat – dystans ok. 400 metrów,
e) dziewczynki 11 – 14 lat – dystans ok. 800 metrów,
f) chłopcy 11 – 14 lat – dystans ok. 800 metrów.