RECAL PO RAZ KOLEJNY BĘDZIE Z NAMI NA BIEGU NOCNYCH MARKÓW

Fundacja RECAL DOSTARCZY IZOTONIKI DLA UCZESTNIKÓW NASZEGO BIEGU🤩

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL dostarczy dla uczestników biegu VIII Siemianowickie Nocne Marki, izotoniki w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts.

Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając jednocześnie naszych uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami. Korzystając z „Rekomendacji Ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” planujemy wdrożyć:
– Recykling czyli – zbiórka puszek po napojach i przekazanie do recyklingu
– Marnowanie żywności – zostanie zamówiona tylko taka ilość pożywienia ile faktycznie jest potrzebne. Jedzenie, które zostanie przekażemy potrzebującym.
– Transport – zawsze zachęcamy uczestników by umawiali się na wspólne przejazdy, dodatkowo na miejsce startu trzeba dojść na piechotę. Jest łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Park znajduje się w centrum miasta.
– Wolontariat – na naszych imprezach często pomagają nam przyjaciele i rodzina, którzy lubią angażować się w zawody sportowe np. rozdając medale czy kibicując na trasie. Sami też chętnie angażujemy się w akcje charytatywne i liczne wolontariaty.