RECAL CZYLI ZBIERAMY PUSZKI PODCZAS BIEGU PARKOWE HERCKLEKOTY

Fundacja RECAL dostarczy izotoniki dla uczestników BIEGU MIKOŁAJKOWEGO W KATOWICACH🤩

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL dostarczy dla uczestników biegu PARKOWE HERCKLEKOTY, izotoniki w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts.

Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając jednocześnie naszych uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami. Korzystając z „Rekomendacji Ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” planujemy wdrożyć:
– Recykling czyli zbiórka puszek po napojach i przekazanie do recyklingu
– Marnowanie żywności – zostanie zamówiona tylko taka ilość pożywienia ile faktycznie jest potrzebne. Jedzenie, które zostanie przekażemy potrzebującym. Jest to nasza stała praktyka, którą stosujemy od lat.
– Transport – zawsze zachęcamy uczestników by umawiali się na wspólne przejazdy. W okolicach znajduje się przystanek autobusowy, jest łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Park znajduje się blisko centrum miasta. Jest to miejsce ogólnie znane i łatwo dostępne nie tylko dla mieszkańców ale także przyjezdnych.
– Wolontariat – na naszych imprezach często pomagają nam przyjaciele i rodzina, którzy lubią angażować się w zawody sportowe np. rozdając medale czy kibicując na trasie. Sami też chętnie angażujemy się w akcje charytatywne i liczne wolontariaty. Bierzemy udział nie tylko w licznych zawodach biegowych, pomagając innym organizatorom ale też w dużych imprezach sportowych o randze mistrzowskiej. Chcemy w ten sposób pokazać, że wolontariat to nie tylko dobra zabawa, ale także świetna okazja do nauki i spędzania czasu w miłej atmosferze, czasem pełnej wyzwań.