SPORT DLA WSZYSTKICH I ŚRODOWISKA

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL dostarczyła dla uczestników IV SIEMIANOWICKICH NOCNYCH MARKÓW bezpłatną wodę w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts.

Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska”
„Sport for All and the Environment” (SforAE)

Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając jednocześnie naszych uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami. Korzystając z „Rekomendacji Ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” planujemy wdrożyć:
Recykling czyli – zbiórka puszek po napojach i przekazanie do recyklingu
Marnowanie żywności – zostanie zamówiona tylko taka ilość pożywienia ile faktycznie jest potrzebne. Jedzenie, które zostanie przekażemy do przytułku dla bezdomnych w Katowicach
Transport – zawsze zachęcamy uczestników by umawiali się na wspólne przejazdy, dodatkowo na miejsce startu trzeba dojść na piechotę. Jest łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Park znajduje się w centrum miasta.
Wolontariat – na naszych imprezach często pomagają nam przyjaciele i rodzina, którzy lubią angażować się w zawody sportowe np. rozdając medale czy kibicując na trasie.

 

 

Partnerami projektu „Sport dla wszystkich i środowiska” jest 5 organizacji z Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Obejmuje on m.in. wymianę doświadczeń oraz opracowywanie wytycznych w zakresie zrównoważonych ekologicznie wydarzeń sportowych. W jego ramach planowane jest wsparcie w postaci bezpłatnej wody w puszkach dla około 100 różnych wydarzeń sportowych w 4 krajach, a także organizacja 5 wydarzeń flagowych. Projekt „Sport for All and the Environment” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ (nr referencyjny projektu 590833-EPP-1-2017-1-PL-SPO-SSCP). Po więcej informacji zapraszamy na www.sforae.eu.

 

 

 

Projekt Every Can Counts (Każda puszka cenna) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię i Węgry, a od 2017 roku również Polskę. Po więcej informacji zapraszamy na www.everycancounts.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niniejsza informacja została przygotowana wspólnie przez Partnerów Projektu „Sport for All and the Environment” (SforAE), współfinansowanego ze środków „Erasmus+ Sport” Small Collaborative Partnerships (numer referencyjny: 590833-EPP-1-2017-1-PL-SPO-SSCP). W informacji przedstawiono jedynie opinie Partnerów Projektu i Agencja Wykonawcza (EACEA) oraz Komisja Europejska nie ponoszą odpowiedzialności za żadne wykorzystanie zawartych w niej informacji.